schody proste

Schody tej konstrukcji są najłatwiejsze do wykonania i stosunkowo tanie. Są jednocześnie dość męczące dla użytkownika z powodu konieczności pokonywania dużej liczby stopni bez odpoczynku.

schody 1-4 zabiegu

Modyfikacja schodów prostych. Są stosunkowo tanie i łatwe w wykonaniu. Wykonuje się je przede wszystkim w pomieszczeniach wąskich i długich. Świetnie nadają się jako schody na piętro oraz do piwnicy.

schody 1-2 zabiegu

Modyfikacja schodów prostych. Są stosunkowo tanie i łatwe w wykonaniu. Wykonuje się je przede wszystkim w pomieszczeniach wąskich i długich. Świetnie nadają się jako schody na piętro oraz do piwnicy.

schody 1-4 zabiegu z podestem

W schodach tego typu występuje charakterystyczny element podestu, czyli spocznika, opartego na dwóch lub trzech belkach spoczywających jednym lub oboma końcami w murze. Dzięki podestowi można wygodnie zmienić bieg schodów o 90 stopni.

schody 1-2 zabiegu z podestemW schodach tego typu występuje charakterystyczny element podestu, czyli spocznika, opartego na dwóch lub trzech belkach spoczywających jednym lub oboma końcami w murze. Dzięki podestowi można wygodnie zmienić bieg schodów o 180 stopni nawet w obrębie jednej kondygnacji. Takie schody wymagają jednak sporo miejsca.

schody kacze prosteSchody o na przemian powycinanych stopniach. Stosuje się je w przypadku prostokątnego otworu w stropie. Jest to idealna propozycja dla tych mieszkań, gdzie występuje potrzeba wykonania schodów do piwnicy lub na poddasze w pomieszczeniu na tyle małym, że wymusza bardzo strome ustawienie schodów. Również balustrady w tym przypadku mają dość nietypową konstrukcję.

schody kacze zabiegowePodobnie jak schody kacze proste mają stopnie powycinane naprzemiennie. Stosuje się je w tych pomieszczeniach w których występuje konieczność bardzo stromego ustawienia stopni, a dodatkowo wejścia pod kątem. Występują przede wszystkim jako schody wejściowe na poddasze i do piwnicy.

schody kreteTen typ schodów ma zazwyczaj średnicę od 130 do 200 cm. Składa się on z grupy stopni zabiegowych, zamocowanych na słupie centralnym, przy czym najwyższy stopień znajduje się na poziomie górnej kondygnacji i stanowi wycinek kształtu otworu. Występują zarówno w wersji okrągłej jak i kwadratowej. Stopnie w schodach krętych mają kształt trójkąta i zamocowane są poprzez osadzenie w słupie umieszczonym pośrodku otworu w stropie. Słup nośny może być w tym przypadku zarówno drewniany, jak i stalowy lub betonowy. To samo dotyczy stopni.

Scroll